Aspa Verkstad – ręcznie wykonany osprzęt do szafek

Aspa Verkstad w Östergötland, Szwecja została założona w 2013 roku z misją tworzenia unikalnych gałek meblowych, klamek oraz innych osprzętu meblowego i utrzymania rzemiosła ręcznej produkcji przy życiu. Inspiracja dla uchwytów pochodzi z otaczającej przyrody i dziedzictwa kulturowego ze szwedzkiego regionu Östergötland.

Aspa Verkstad jest małą lokalną firmą, która sama projektuje wszystkie produkty. Cała produkcja jest wykonana ręcznie z bardzo dużym naciskiem na jakość produkcji i materiałów używanych w procesie produkcji. Nasza kolekcja opiera się na dwóch seriach; Qvarnshammar - seria kuta ręcznie, a w niej gałki, klamki i haki oraz seria Bersbo – ręcznie wykonanie z litej miedzi.

Konstrukcja i projekt stojący za naszymi ręcznie kutymi produktami pochodzi ze starych podwórek i gospodarstw na całym obszarze Östergötland w Szwecji. Recznie kute produkty skierowane są do osób zainteresowanych bardziej rustykalnym stylu we wnętrzach. Nazwa Qvarnshammar została zainspirowana przez starą fabrykę huty żelaza o tej samej nazwie, która znajdowała się w północnej części miasta Motala w Szwecji. Fabryka produkowała okucia, pręty zbrojeniowe, gwoździe i inne wyroby żelazne i stalowe. Fabryka została zamknięta dawno temu, ale jej nazwa i pamięć o niej żyje dzięki produktom Aspa Verkstad.

Uchwyt Bersbo wykonany jest z litej miedzi bez powłoki, lakieru lub dowolnego innego wykończenia. Uchwyt dociera do klienta polerowany, a proces starzenia rozpoczyna się bezpośrednio po wyjęciu z opakowania i dopiero wtedy ma pierwszy kontakt z powietrzem i innymi czynnikami środowiskowymi. Uchwyt Bersbo z upływem czasy otrzyma piękną i prawdziwą patynę. Nazwa Bersbo wywodzi się także z tego obszaru w Östergötland, Szwecja. Bersbo było kiedyś małą wioską górniczą w Östergötland gdzie wydobywało się miedź. Wydobycie rozpoczęło się w 1500 roku i zakończyło się z początkiem 1900 roku.

Aspa Verkstad projektuje również gałki, klamki i haczyki na podstawie projektów firm trzecich, ale także prywatnych konsumentów. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się wiecej lub jeśli masz pomysł na projekt to zapraszamy do kontaktu z Aspa Verkstad.

Wszystkieuchwyty.pl jest wyłącznym dystrybutorem produktów Aspa Verkstad w Polsce.
Kup Aspa Verkstad onlinedo Twojego domu. W sklepie Wszystkieuchwyty zapewniamy szybką i darmową dostawę do Polski. Największy wybór w Polsce. Skandynawski design.