2017-08-24: Tęskniliście za porcelanowymi gałkami od Anne Black? Albo może już zdążyliście je zobaczyć, zamówić i zakochać się w delikatnych pastelowych odcieniach i wspaniałych okrągłych kształtach? Niezależnie do jakiej grupy należycie, chcielibyśmy powiedzieć Wam więcej o produktach Anne Black. Anne Black to przedsiębiorstwo, znak towarowy oraz osoba, która wykonuje produkty ceramiczne i porcelanowe – nie tylko gałki i uchwyty, ale także wazy, talerze, kubki, miski i wiele innych. Niemniej jednak, my skupimy się na gałkach i wieszakach.

Cztery linie, jednak więcej rozmiarów i kształtów

Anne Black oferuje cztery różne linie gałek i wieszaków: Plain, Matte, Flower oraz Dot. Zarówno Plain oraz Matte są dostępne w różnych odcieniach oraz czterech różnych wymiarach. Dwa największe najlepiej sie nadają jako wieszaki, zaś dwa mniejsze (mały i średni rozmiar) jako gałki. Wzory Flower oraz Dot są dostępne w dwóch wymiarach: mały i średni. Każdy z nich może być wykorzystany zarówno jako wieszak, jak i gałka.

Anne Black – jeden z wielu duńskich dostawców

Z Danią oraz designem wiąże się śmieszna historia. Przedstawiciele Wszystkich Uchwytów byli na targach w Sztokholmie, gdzie rozmawiali z duńskim producentem wieszaków (Collect Furniture, linia która niedługo również zostanie wprowadzona w naszym sklepie). Wspomnieliśmy, że na targach w największym Sztokholskim centrum wystawowym znajduje się wiele duńskich firm. Właściciel Collect Furniture z kolei zaśmiał się i przyznał, że owe targi uznaje się jako największe duńskie centrum designu, pomimo że znajduje się w Sztokholmie. Mimo, że jesteśmy szwedzką firmą, to większość naszych designerskich produktów pochodzi właśnie z Danii – od takich firm jak Furnipart, Vonsild oraz Anne Black.

Ręcznie wyrabiane, w ich własnej fabryce

Kolejnym interesującym faktem o Anne Black jest to, że wszystkie ich gałki i uchwyty są wykonane ręcznie. Anne Black jest współwłaścicielem małej fabryki w Wietnamie, gdzie wytwarzane są wszystkie produkty. Jest to rzadko spotykane, że firma jak Anne Black potrafi nadzorować swoimi produktami od fazy projektowania, poprzez produkcję, kończąc na łańcuchu dostaw. Tutaj można znaleźć linię gałek i wieszaków od Anne Black.